V. Janulevičius dalyvavo verslo organizacijos „BusinessEurope“ Prezidentų Tarybos suvažiavime

2018-11-29

Vienoje lapkričio 23 d. įvyko Europos pramonės ir darbdavių organizacijas vienijančios verslo organizacijos „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Prezidentų Tarybos suvažiavimas.

 

Skaityti plačiau

Antanas Juknevičius 2019 m. Dakare turės spinduliuojančią pagalbininkę

2018-11-22

2019 m. Dakare Antanas Juknevičius su patyrusia inžinierių komanda žengia naują, galbūt istorinį žingsnį atsinaujinančių energijos išteklių ir sporto istorijoje: aptarnavimo sunkvežimyje instaliavęs naują saulės modulių sistemą, visų lenktynių metu bandys išsiversti autonomiškai – be išorinių energijos šaltinių.

Skaityti plačiau

M. Jovaišos projekto „Neregėta Lietuva“ ir Global BOD Group partnerystė virtusi unikaliu kūriniu

2018-10-17

Antradienio vakarą Vilniaus Kongresų rūmuose buvo iškilmingai pristatyta naujausia, didžiulės sėkmės sulaukusio fotografijų albumo „Neregėta Lietuva“ antra dalis. Knygos kūrėjas Marius Jovaiša prisipažino, jeigu pirmas albumas nebūtų sulaukęs tokios sėkmės – antrojo kūręs tikrai nebūtų. „Link šios dienos aš ėjau beveik 10 metų. Nuo to laiko, kai išleidau pirmąją knygą, prasidėjo ilgas kelias, kuris vedė prie antrojo albumo“, - pasakojo M. Jovaiša.

Skaityti plačiau

SoliTek pagamino pirmuosius saulės elementus iš perdirbtų medžiagų

2018-09-13

SoliTek prisijungė prie „Horizon 2020“  7,8 mln Eur. vertės projekto CABRISS ir pagamino pirmuosius saulės elementus tik iš perdirbtų medžiagų – brokuotų elementų ir jų dalelių.

Saulės elementų bei modulių perdirbimo technologiją sukurti padėjo ir patį procesą atliko projekto partneriai iš Vokietijos „Loser Chemie“, Prancūzijos nacionalinis saulės energijos institutas CEA-INES, Norvegijos nepriklausoma tyrimų organizacija SINTEF.

 

Skaityti plačiau

Žingsnis į ateitį: saulės energija Dakaro ralio sunkvežimiams

2018-09-07

Dakaro automobiliams lenktyniaujant per dykumas ar kitas vietas, kur dažniausiai sudėtinga rasti elektros šaltinį, išnaudojama nemažai laiko laukiant kol įprasti akumuliatoriniai prietaisai pasikraus nuo benzininio elektros generatoriaus ir elektrą bus galima naudoti taisymo darbams. Taip pat pats procesas, trunkantis apie valandą, yra triukšmingas ir gana varginantis dėl generatorių sukeliamo triukšmo ir generatorių svorio, gabaritų.

Skaityti plačiau